Medlemsevent med dans og middag i Vejle

Kom med til et medlemsevent i dansens tegn, når vi den 1. november inviterer til "Medlemsevent med dans og middag" på Best Western Torvehallerne i Vejle. Sammen med danser Thomas Evers Poulsen byder vi op til dans og sætter fællesskabet og erfaringsudveksling i fokus.

Til dette arrangement skal vi bevæge os! Thomas Evers Poulsen, professionel danser kendt fra "Vild Med Dans", sætter gang i hæl og tå og får pulsen til at stige med enkle dansetrin, hvor alle kan være med. 

Men vi skal også lære hinanden bedre at kende og lære af hinandens erfaringer fra livet med astma, allergi, høfeber og eksem. Dagen byder også på erfaringsudveksling, hvor Astma-Allergi Danmarks erfarne rådgivere er til rådighed til en snak. Blandt andet skal vi tale om spørgsmål så som:

  • Begrænser din sygdom din fysiske aktivitet?
  • Hvad gør de begrænsninger ved dig?
  • Holder det dig tilbage, eller har du fundet andre interesser?
  • Hvad kunne du tænke dig at gøre anderledes?

I løbet af arrangementet er der også rig mulighed for at tale med andre i samme situation som dig selv – både over en god frokost, med en kaffe og lidt til den søde tand i hånden eller om aftenen, hvor vi byder på lækker 3-retters middag.

Vigtig information

Arrangementet er den 1. november fra kl. 11.30-21.30 og foregår på Best Western Torvehallerne, Fiskergade 2-8, 7100 Vejle.

Arrangementet er for medlemmer af Astma-Allergi Danmark - og du er velkommen til at tage en partner eller ven med. 

Vi har plads til max 37 deltagere, og pladserne bliver fordelt efter først til mølle princippet. Det er kun medlemmer af Astma-Allergi Danmark, som kan ansøge om en plads. 

Ved udeblivelse uden afbud opkræves et gebyr på 500 kr. pr person. 

Udgifter til transport til og fra kurset afholdes af deltageren selv, da dette ikke er inkluderet i prisen.

 

For at deltage skal du være medlem af Astma-Allergi Danmark.

Bliv medlem i dag og få adgang til dette arrangement samt alle andre medlemsfordele.

Er du allerede medlem?
Log ind her